Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus (dále jen OHB) je kurz zaměřený na rozvoj budoucích organizátorů táborů, víkendovek a zážitkových i dobrovolnických akcí. Pro kurz není potřeba žádná předchozí organizátorská zkušenost. Kurz se skládá z pravidelných pondělních přednášek a několika víkendových akcí. Není to jen teorie, ale hlavně praxe a hodně zábavy!

Komu je kurz určen?

  • všem, kdo chtějí naučit připravovat zážitkové, sportovní či pracovně-zážitkové akce pro mladé lidi
  • všem, kdo jsou otevřeni učení se pomocí zážitků a chtějí tuto možnost nabídnout i dalším
  • všem, kdo se chtějí bavit s kamarády a dělat něco pro sebe, pro druhé i pro naše okolí
  • všem, kteří mají rádi aktivní život

Kurz je určen především mladým dospělým ve věku 18-30 let. (Pokud do věkové hranice nespadáš, nevěš hlavu! Napiš nám a domluvíme se.) Pohybuješ se v Brně nebo v jeho blízkém okolí? Hledáš partu, se kterou se můžeš pravidelně scházet? Zážitkovou akci jsi zatím nepořádal, ale máš chuť vykročit do neznáma? Rád odpovídáš na aktuální výzvy? Či jsi snad už organizoval nějaký tábor nebo víkendovku a chceš se dozvědět, jak přivést tvou akci k dokonalosti? Pokud sis alespoň na jednu otázku odpověděl kladně, doraz na úvodní přednášku a přesvědč se sám 🙂

Jaká je náplň kurzu?

Jádro kurzu tvoří série pondělních neformálně laděných přednáškových večerů, které komplexně pokrývají tématiku organizování zážitkových a dobrovolnických akcí. Dozvíš se, jak zajistit zážitkovou či jinou akci, jak připravit program akce, jak pracovat s účastnickou skupinou a mnoho dalšího. Po přednášce je prostor pro večerní program, ať už v režii organizátorů či účastníků kurzu. Obvykle se jedná o kytarování, deskové hry nebo jen povídání u kofoly či hrnku čaje. Budeme se věnovat i prezentacím garantovaných víkendovek a podíváme se do zákulisí víkendovek, které zažijete jako účastníci. V lednu a únoru (přes zkouškové období) jsou pondělní přednášky nahrazeny pohodovými kluby a workshopy.

Důležitou součástí kurzu je několik víkendů:

  • Na Úvodní víkendovce si zážitkový program vyzkoušíš na vlastní kůži a zároveň se seznámíš s ostatními kurzisty i s konceptem zážitkových akcí Hnutí Brontosaurus.
  • Víkend reflexe ti pomůže osvojit si tento důležitý nástroj zážitkové pedagogiky.
  • Absolvováním dvou Zdravovíkendů získáš akreditaci pro Zdravotníka zotavovacích akcí
  • Pod vedením zkušeného garanta se naplno zapojíš do organizátorského týmu a uspořádáš vlastní pracovně-zážitkovou akci.
  • V zimě se můžeš přidat na víkend na horách, kde budeme trochu sportovat, ale hlavně se družit
  • Kurz uzavřeme závěrečnou víkendovkou, která může mít podobu zážitkovky nebo pohodového puťáku či vody.

Kolik kurz stojí?

Kurz je dotovaný MŠMT, základní příspěvek na kurz činí 800 Kč, pro členy Hnutí Brontosaurus 600 Kč. Dále počítej s účastnickými příspěvky za občasné víkendové akce v rámci kurzu (zhruba 100 Kč za pracovní akci, 700 Kč za nepracovní – počítej spíše s pracovními) a s dopravou na ně.