Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus (dále jen OHB) je kurz zaměřený na rozvoj budoucích organizátorů táborů, víkendovek a zážitkových i dobrovolnických akcí. Pro kurz není potřeba žádná předchozí organizátorská zkušenost. Kurz se skládá z pravidelných pondělních přednášek a několika víkendových akcí. Není to jen teorie, ale hlavně praxe a hodně zábavy!

Komu je kurz určen?

  • všem, kdo chtějí naučit připravovat zážitkové, sportovní či pracovně-zážitkové akce pro mladé lidi
  • všem, kdo jsou otevřeni učení se pomocí zážitků a chtějí tuto možnost nabídnout i dalším
  • všem, kdo se chtějí bavit s kamarády a dělat něco pro sebe, pro druhé i pro naše okolí
  • všem, kteří mají rádi aktivní život

Kurz je určen především mladým dospělým ve věku 18-30 let. (Pokud do věkové hranice nespadáš, nevěš hlavu! Napiš nám a domluvíme se.) Pohybuješ se v Brně nebo v jeho blízkém okolí? Hledáš partu, se kterou se můžeš pravidelně scházet? Zážitkovou akci jsi zatím nepořádal, ale máš chuť vykročit do neznáma? Rád odpovídáš na aktuální výzvy? Či jsi snad už organizoval nějaký tábor nebo víkendovku a chceš se dozvědět, jak přivést tvou akci k dokonalosti? Pokud sis alespoň na jednu otázku odpověděl kladně, doraz na úvodní přednášku a přesvědč se sám 🙂

Jaká je náplň kurzu?

Jádro kurzu tvoří série pondělních neformálně laděných přednáškových večerů, které komplexně pokrývají tématiku organizování zážitkových a dobrovolnických akcí. Dozvíš, jak zajistit zážitkovou či jinou akci, jak připravit program akce, jak pracovat s účastnickou skupinou atd. Po přednášce je prostor pro večerní program, ať už v režii organizátorů nebo účastníků kurzu. Obvykle se jedná o kytarování, deskové hry, promítání filmu nebo jen povídání u kofoly či hrnku čaje. V lednu a únoru (přes zkouškové období) jsou pondělní přednášky nahrazeny pohodovými kluby a workshopy.

Další info bude doplněno coby Brontosaurus dup. Zatím můžeš prozkoumat Facebook stránku a událost ke kurzu.